+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zirkonyum Diş Fiyatları

09 Ekim 2019
1 kez görüntülendi
Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Fiyatları

  Zirkonyum, son dönem diş teknolojisinde yerini almış bir maddedir. Yapı olarak sağlam olan bu madde renk olarak diş rengine benzemektedir. Şekil alma bakımından ve insan vücudu ile olan uyumundan dolayı madde diş tedavilerinde baş sırayı almıştır. Porselen ya da metal destekli diş tedavilerinde bu madde sıkça kullanılmaktadır.  Işığı geçiren yapısı ile doğal diş görüntüsüne en yakın şekilde ulaşır. 

Zirkonyum Diş Pahalı Mıdır?

   Diş tedavileri için kesin bir fiyattan bahsetmek yanlış olur. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Dişler tedavi için hazır olduğunda tedavi başlar. Fakat tedavi sırasında farklı bir kırılma ile ya da çürük ile karşılaşma olasılığı bulunmaktadır. Bu da ilk kontrol sırasında karşılaşılan fiyatı artıracak nedenler arasında yer alır. Bazen de hastaların estetik kaygılar ile istedikleri ekstra işlemler zirkonyum diş için fiyatı artırmaktadır.  Zirkonyum diş fiyatları hekimden hekime de değişiklik göstermektedir. 

  Zirkonyum diş kaplamalar metal destekli dişler için pahalı sayılabilir. Fakat tamamen porselen dişler için uygun fiyat gösterir. Zirkonyum diş kaplamalar genelde porselen kaplama halinde yapılmaktadır.  Diş kaplamalar ise metal destekli olanlar ve metal desteksiz olanlar şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Daha estetik bir gülüş yakalamak için genelde hastalar zirkonyum metal desteksiz kaplama tercih etmektedir. 

Zirkonyum Diş Yaptırmanın Avantajları

 Metal destekli kaplamalar ile zirkonyum diş kaplamalar karşılaştırıldığında ortaya ışık geçirme farkı çıkacaktır. Metal destekli yapılan kaplamalar daha az ışık geçirmektedir hatta ışığı hiç geçirmez.  Fakat zirkonyum kaplama olarak yapılan dişler ışığı geçirir. Normal diş de ışığı geçiren bir yapıya sahip olduğundan diş yapısı olarak zirkonyum tercih edilmelidir. Metal destekli olan dişlerde diş kenarında bulunan metal yansıması zirkonyum için bulunmamaktadır. Bu bakımdan estetik bir görüntü elde etmek isteyenler de zirkonyum tercih eder.

   Estetik açıdan gülme esnasında ortaya çıkan metal renk dişlerin ve damak görüntüsünün estetiğini bozacaktır. Diş görüntüsü bakımından porselen dişler estetik görünse de metal destek sıkıntılı bir hal alır. Sağlık açısından zirkonyum dişlere bakıldığında bu dişlerin insan vücudu ile uyumsuz olan bir yönü bulunmamaktadır.

Zirkonyum Dişler Neden Tercih Edilir?

  Diş tedavilerinde önceki dönemlerde zirkonyum dişten bahsetmek mümkün değildir. Fakat bu dönemde artık zirkonyum dişler pek çok tedavinin yerini alacaktır. Bu dişlerin tercih edilmesinde pek çok neden yer alır ve bunlardan en önemlisi estetiktir. Görüntü açısından bu dişler hoş bir görüntüye sahiptir. 

  Zirkonyum dişler sıcak ve soğuk konusunda oldukça dayanıklıdır. Dişlerde yer alan hassasiyet bu tedavi ile ortadan kalkacaktır. Soğuk ya da sıcak etkilerden korunan diş bu kaplama ile aynı zamanda darbelerden de korunmaktadır. Askeri sanayi de bile kullanılan zirkonyum dişlerin varlığını devam ettirmelerini sağlar. Bu süreçte sıkıntısız şekilde bir kullanım söz kullanım sağlar 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?