+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Türkiye’de İmplant Fiyatları

09 Ekim 2019
1 kez görüntülendi
Türkiye’de İmplant Fiyatları

Türkiye’de İmplant Fiyatları

İmplant çok sayıda kişinin merak ettiği bir konudur. Özellikle diş kaybı yaşayan hastaların yaptırmakta tereddüt ettiği implant hakkında detaylı bilgiyi ve ülkemizde uygulanan implant fiyatlarını yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle implantın ne olduğunu açıklamamız daha sağlıklı olacaktır.

İmplant Nedir?

İmplant, bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan hastaların diş kaybını giderebilmek için uygulanan bir protez diş yöntemidir. Doğal diş görünümünde olan bu uygulamanın bir takım zorlukları da bulunmaktadır. Öncelikle yaptırdığınız yeri ve doktoru çok iyi seçmeniz ve çok iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Çünkü Türkiye’de implant dişler doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alıyor bu nedenle uygulamanın çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatı açısından diğer uygulamalara göre oldukça yüksek olsa da belirttiğimiz gibi doğala en yakın sonuç verdiğinden sıklıkla tercih edilmektedir. İmplant fiyatları belirttiğimiz gibi kliniğin yapısına, konumuna, kadrosunda çalışan doktorların tedavisine göre değişiklik göstermektedir.Ortalama bir fiyat belirtmek gerekir ise tek diş olarak 1000-1500 tl arasında değişen bir fiyat aralığı bulunmaktadır.Bu fiyatlar ortalama değerlerdir. Başvurduğunuz kurumda değişiklik gösterebilir. Kullanılan malzemenin yapısı, hekim muayenesi de göz önünde bulundurularak fiyatlar artış gösterebilir. Belirttiğimiz fiyatlar taban fiyatlardır. 

İmplant Fiyatı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant diğer uygulamalara göre tabi ki daha pahalıdır. Ancak hastanın ileriki yaşlarında sağlayacağı rahatlık da düşünülürse implant doğru bir şekilde uygulanır ise uzun ömürlü olacağından ödeyeceğiniz tutar size az gelecektir. Tedavi süresinde ilk dikkat etmeniz gereken diş hekimi faktörüdür. Bu uygulamayı yapan diş hekimini ve uygulanan fiyatları iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi de oldukça önemlidir.

İzmir’de implant fiyatları

Tek diş eksikliği yaşayan hastalar eğer uzun ömürlü bir tedavi süreci istiyorlarsa implant onlar için daha makul olacaktır. İmplant, eğer iyi bakılır ise implantın alt yapısı olan titanyum bozulmaz ve sağlam kalır ve zaman içerisinde sadece üstteki porselenin değişmesi söz konusu olur. Bu da bizim için hem zamandan hem de paradan tasarruf demektir. Fiyat için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu titanyum kalitesi olmalıdır. Türk, Alman, Amerikan gibi implantlar en kaliteli implant çeşitleridir. Ancak tabi ki yerli mali kullanmak daha uygun olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu yukarıda da belirttiğimiz gibi implant tedavisini yapacak olan doktorun tecrübesi daha önce bu konuda bir çalışması olup olmadığıdır. Bu konu da fiyatta oldukça etkili olmaktadır. İmplantı yaptıracağınız klinik de fiyat da çok etkilidir. Kliniğin konumu, klinikte çalışan doktorların kalitesi tüm fiyatlar belirlenirken etkili olmaktadır. Size yukarıda belirttiğimiz fiyatlar taban fiyatlar olduğundan bu fiyatların üst seviyesi oldukça değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle araştırmanızı çok iyi bir şekilde yapmış olmanız gerekmektedir. Yurt dışı implantın yerli implanttan daha pahalı olduğunu ve burada dövizlerin etkili olduğunu da unutmamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?