+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Porselen Dişin Faydaları Nelerdir?

27 Şubat 2020
516 kez görüntülendi
Porselen Dişin Faydaları Nelerdir?

Porselen diş kaplamanın avantajları, özellikle daha güzel bir gülüşe ve dişlere sahip olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Günümüzde dişlerinden memnun olmayan ve estetik kaygılar sebebiyle özgüven sorunu yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu çareyi porselen diş kaplama tedavisinde bulmaktadır. Porselen dişin faydaları bakımından inceleme yapıldığında bu yöntemin neden çok fazla kişi tarafından tercih edildiği de ortaya çıkmaktadır.

Diş hekimliğinde yaşanan son yıllardaki gelişmeler doğrultusunda porselen laboratuvar cihazlarının yardımı ile seramiklerin alt yapıları baskılanmış porselen diş materyali kullanılarak kolaylıkla yapılabilir duruma gelmiştir. Diş hekimliğinde empress adıyla da bilinen şeffaf olarak tasarlanmış bu porselenler sağlamlık için metal kullanılmamasıyla da doğal diş minesi ile birebir aynı ışık geçirgenliği özelliğine sahiptir. Dolayısıyla porselen diş kaplamaların gerçek dişlerle ciddi bir farkı bulunmadığı için kişinin gülüşündeki doğallık korunmuş olmaktadır.

Porselen Diş Kaplama Hangi Durumda Uygulanır?

Porselen diş kaplama tedavisi, özellikle bazı özel durumlarda yoğun talep gören diş hekimliği uygulamaları arasında yer almaktadır. Porselen lamineler esasında dişlerin estetik görünüm kazanması için uygulanan bir materyaldir. Dolayısıyla tıbbi açıdan porselen diş kaplama işlemleri bir zorunluluk unsuru doğurmasa da kişinin psikolojik halini iyi seviyeye çıkarmak ve kişiye estetik bir gülüş kazandırmak için ideal bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

  • Diş beyazlatma yöntemlerinin ileri seviyelerinde bile renklenmenin giderilememesi durumunda,
  • Dişlerde meydana gelen kalıtsal yapı bozukluklarında,
  • Dişlerin arasında ortaya çıkan boşlukları kapatmak için,
  • Kırık ya da aşınmış dişlerin yeniden restore edilmesinin gerektiği durumlarda,
  • Diş çapraşıklıklarının düzeltilmesinde ortodontik tedaviye yardımcı olması gerektiğinde,
  • Rengi ve yapısı bozulmuş diş restorasyonlarının yeniden düzenlenmesinde
porselen dis nasil yapilir

porselen dis ozellikleri

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplama uygulaması için ilk etapta dişlerin dış yüzeyinden yaklaşık 0,5 mm seviyesinde madde kaldırılması gerekmektedir. Bu aşındırma yapılmadan porselen diş kaplamanın başarılı bir şekilde uygulandığı tedaviler de mevcuttur ancak genellikle uzun süreli bir kullanım için bu tür diş yüzeyinden madde kaldırılması gerekli olmaktadır. Hastanın beklentileri ve talepleri doğrultusunda dişlerine uygun olarak seçtiği ve doğal dişlerine en yakın beyazlıkta porselen tabakalar tek tek dişlerin aşındırılan dış yüzeylerine yapıştırılmaktadır.

Ayrıca zirkonyum diş tedavisi avantajlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselen diş kaplama ücretleri hastanın beklentilerine, mevcut durumdaki dişlerin özelliğine ve kaplanacak porselen materyalinin kalitesine göre birbirinden değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda porselen dişin faydaları konusunda tercih edilen hastanın tedavi gördüğü diş sağlığı kuruluşunun kalitesi ve uzman diş hekiminin tecrübesi de bu fiyatlarda belirleyici olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?