+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Porselen Diş Nasıl Yapılır?

17 Şubat 2020
867 kez görüntülendi
Porselen Diş Nasıl Yapılır?

Porselen diş kaplama yapımı, adından da anlaşılacağı üzere kaliteli porselen materyalinden elde edilen plakalar ile orijinal dişlerin üzerinin kaplanması olarak bilinen bir diş estetiği uygulamasıdır. Yüksek kaliteli materyaller kullanılarak en doğal görünüm elde edilmesi kaygısı güdülerek uygulanan porselen diş çalışmaları, diş estetiği alanında uzmanlık seviyesine sahip diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Porselen diş kaplama uygulamaları sayesinde hastanın dişleri çok daha düzgün ve bembeyaz görünüme kavuşturulmaktadır. Porselen kaplama ile diş düzeltme işlemleri iç içe gerçekleştirilmektedir. Porselen diş kaplama çalışmaları, her dişten alınan özel ölçüler göz önünde bulundurularak üretilen yaprak porselen diş setleri ile yapılmaktadır. Birinci sınıf kalitedeki materyalden özel olarak hazırlanıp kullanıma hazır hale getirilen bu porselen yapraklar, hastanın dişlerine profesyonel bir şekilde yapıştırılarak uygulanmaktadır.

Porselen Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Porselen diş kaplama uygulaması çeşitleri üç farklı materyal kullanılarak yapılabilmektedir. Diş estetiği uygulamalarında en çok tercih edilen diş kaplama materyalleri şunlardan oluşmaktadır:

  • Birinci sınıf kalitedeki porselen,
  • Birinci sınıf kalitedeki seramik ve
  • Birinci sınıf kalitedeki metal materyallerdir.

Dişin konumuna göre porselen diş kaplama uygulaması da çeşitlilik gösterebilmektedir. Dişlerin önlü arkalı ya da tamamının kaplanması gibi uygulamalar bulunmaktadır. Ön diş porselen kaplama, estetik ve kozmetik açıdan kusursuz görünüm için yapılmaktadır. Tek diş porselen kaplama uygulaması ise özellikle hastanın kusurlu görünen bir dişinin tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

porselen dis

porselen dis ucreti

Kimler Porselen Diş Kaplama Yaptırabilir?

Porselen diş kaplama yaptıracak kişiler, genellikle dişlerinde yapısal ya da estetik açıdan bazı sorunları bulunan hastalardan oluşmaktadır. Dişlerinde herhangi bir kusur bulunmayan kişilerin porselen diş kaplama yaptırmaya uygun olup olmaması da hekimin muayenesi ile belli olmaktadır.

  • Dişlerde hafif ya da orta düzeyli çapraşıklık bulunması,
  • Diş eksikliği olması,
  • Standart diş dolgusunun yetersiz olduğu genişlikte dişlerde çürük mevcut olması,
  • Diş yapısında gözle görülür kırıklığın bulunması,
  • Estetik açıdan kusurlu görünüm olması

Yukarıdaki sebeplerin herhangi birinin hastada mevcut olması bile porselen diş kaplama yapılabilmesi için yeterli sebep olarak görülmektedir. Öte yandan çoğu zaman diş eti rahatsızlıkları bulunan ya da enfeksiyonu bulunan hastaların dişlerine porselen diş kaplama uygulaması yapılmamaktadır.

Ayrıca robotik implant ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadardır?

Porselen diş kaplama işleminin fiyatları, hastaya uygulanacak olan işlemin kapsamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca porselen materyalinin kalitesi ve miktarı da fiyatlar üzerinde doğrudan etkisi bulunan değişkenler arasında yer almaktadır. Porselen diş kaplama fiyatları hakkında en net bilgiler yapılacak muayene sonrasında elde edilebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?