+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İmplant Tedavisi

Anasayfa » İmplant Tedavisi

İMPLANT TÜRKİYE

Sindirim sisteminin sağlığında diğer organlar kadar dişlerin de önemi çok büyüktür. Bütün işleyiş dişlerin iyi öğütmesi ile şekilleniyor. Bundan  dolayı dişlerde oluşan arıza tüm sistemi etkiliyor. Tüm sistem derken abartmıyoruz. Çünkü iyi çiğneme olmadığında öğütme yeterli olmuyor. Sindirim ağızda başlıyor. Ancak dişler iyi parçalamadığında ağızdaki sindirim salgıları yeterli görevi gerçekleştiremiyor. Bu sefer midede de rahatsızlıklar başlıyor. Midede de hareketlenme ile beraber salgı üretimi de oluyor. Ancak dişlerin iyi öğütemediği besin burada mideye hazımsızlıktan başka bir şey vermiyor. Ardından iş bağırsaklara gelince film kopuyor. Çünkü bağırsak midenin ikinci beyni araştırmalara göre. Burada yaşanan aksilik tüm vücudu etkiliyor. Kabızlığın nedenini çok uzakta aramamak gerekiyor. Ve diğer birçok rahatsızlık dişlerle alakalı olabiliyor. 

Sağlıksız Dişler Tüm Sağlık Sorunlarının Başı

Meseleyi sadece sistemsel olarak değil kalp sağlığı olarak da düşünebiliriz. Sağlıksız diş kalp sağlığının da düşmanı. Böbreklerinizde yaşanan problemlerin kaynağı belki de sağlıksız olan dişlerinizdir. Veya karaciğerinizdeki rahatsızlığı tetikleyen faktör dişlerinizdir. Bunların hepsini yan yana koyduğunuzda göreceksiniz ki dişlerin sağlığı her şeyden kıymetli. Diş tedavi teknolojisinde her şey çok gelişti ancak bazen çözümler ana dişlerimizin gidişini durduramıyor. Özellikle diş çekiminden sonra birçok kişinin hayatında zorluklar peydah oluyor. Bunların yeme içme olayından başlayıp estetik görüntüye kadar sıralanabilir. Veya çene kemikleri eksik dişin varlığında sorun yaşayabilir. Bu da eklemlere yansıyabilir ve eklem ağrılarına davetiye çıkarabilir. Tek yönlü çiğneme gibi bir sorunsal da olaşabilir. Bu durumda da yüzün bir tarafı daha çok efor harcadığından çökmeler oluşabilir. Yüzün bir tarafı daha yaşlı bir görüntüye bürünebilir. Böyle bir sıkıntının varlığında kesinlikle implant uygulanmalıdır.

İmplanttan Korkmanıza Gerek Yok

İmplantın değişik isimleri mevcuttur. Yani bu isimleri duyduğunuz an yabancılayacağınız bir durum yoktur. Diş implantı veya dental implant çok sık duyacağınız isimlerdendir. Bu işlemde vida kökü kullanılmaktadır. Vida kökü hem dişle hem vücutla gayet uyumludur. Genellikle en çok bu detay meraklandırmaktadır kişiyi. Ancak korkulacak ve panik olunacak bir durum yoktur. Kullanılan malzeme tamamiyle insanlara uyumludur, atma veya tepkime söz konusu değildir. Kemiklerin içine yerleştirildiğinden  gayet doğal bir durum oluşmaktadır. Sırıtan veya fazla gelen bir parça yoktur. Bundan olayı da rahatsızlık yaşanmaz. Çekimden sonra implantın hemen uygulanması gerekir. Bunun sebebi çenedeki kemiklerin hızlı erimesidir. Eğer kemik hızlı erirse vida kökünün uygulanacağı alan da ortadan kalkar. Bu da ilave ameliyat demektir ki kişilerin çok da tercih ettiği bir durum değildir. İmplantın zamanlaması bundan dolayı çok önemlidir. İmplanttan sonra yukarda anlatılan problemler son bulmaktadır. Örneğini kişi hemen yemek yemeye ve konuşmaya başlayabilir. Ya da diş eksikliğinden kaynaklı yüzün çökmesi durmaktadır. Bu durum sonucunda yaşlılık görüntüsüne elveda demiş oluyorsunuz. Gönül rahatlığı ile implantı deneyebilir ve bu nimetlerden siz de faydalanabilirsiniz.