+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diş Teli Fiyatları

09 Ekim 2019
611 kez görüntülendi
Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

    Kimi insan daha güzel görünmek kimisi ise mecburiyetten takmak zorunda kalır. Diş teli fiyatları hayatımıza yıllar önce girmiş bir sağlık gereksinimi olarak bilinmektedir. Bu sağlık gereksinimi ülkemizde sık sık tercih edilmektedir. Diş telleri ülkemizde ki fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik çene yapısına ve il bazına göre fiyatlar da artış veya düşüş olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli taktırırken eğer tek bir çene üzerine uygulanacak bir tedavi seçeneğini seçmek gerekirse ortalama ülkemiz içerisindeki fiyatları 1500 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar kullanılan malzemeye göre de değişkenlik gösterir. Eğer çift çene de tel kullanılacak ise fiyat artış göstermektedir. Çift çene de telin ortalama fiyat değerleri yine kullanılan malzemeye, işçiliğe ve il bazına göre ortalama 3500 TL ile 6000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Eğer 18 yaşından küçük ise bu maliyetten kaçabilirsiniz. Zira sigorta kapsamında diş teli tedavisini karşılıyorlar. Fakat 18 yaşından büyük hastalar için bu mümkün değil. Sigorta ne yazık ki karşılama yapmıyor.

Diş Teli Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

     Diş teli taktıran insanların birtakım ayrıntılara dikkat etmesi gerekir. Diş telini taktırmadan önce gideceğiniz sağlık kuruluşu ile ilgili bir takım araştırma yapmanız sizler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Geçmişte orada diş teli taktıran kişiler ile görüşerek fikir alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca kullanılan malzeme hakkında da bilgi sahibi olmanız sizler için büyük avantaj sağlar. Doktorunuz önerileri doğrultusunda tedavi sürecini devam ettirmeniz büyük önem taşır. Genel anlamda yiyecek içecek serbesttir. Fakat sert yiyeceklerden ve asistli içeceklerden uzak durmak tedavi boyunca sizi oldukça rahatlatacaktır.

Diş Teli Ne Kadar Kalacak?

    Diş teli taktıracakların en çok merak ettiği soruların başında gelmektedir. Tedavinin büyüklüğüne göre değişmektedir. Ortalama tedavi süresi çene yapınız ve diş durumunuza göre 7 ay ile 30 aya kadar sürebilmektedir. Bu tedavi süresi boyunca mutlaka düzenli doktor kontrollerinizi yaptırmanız sizler için büyük artı olarak geri dönecektir. 

Diş Teli Taktırma Süreci ve Çıkarma İşlemi

     Diş teli taktırma süreci biraz uzun bir süreç olabilir. Bu süreç içerisinde doktor kontrollerini dikkat etmeniz durumunda herhangi bir sorun ile karşılaşmadan süreci başarı ile tamamlayabilirsiniz. Bir diş telinin takılma süreci ortalama 30 dakika olarak bilinir. Bu süreçte eğer işinde uzman bir hekime denk gelmiş iseniz aynı anda çift çeneye de tel takmaz bunun sebebi ilk bir iki boyunca hasta ağrı batma gibi şikayetlerden korumak için bu yolu tercih eder hekimler. Diş teli takılırken herhangi bir ağrı gibi bir durum olmaz. Tedavinin sonuna doğru geldiğinizde artık diş telini çıkarmanın zamanı geldiğini doktorunuz size bildirir. Bu süreç taktırma işleminden daha kolay ve zahmetsiz bir iştir. Ortalama 1-2 dakika içerisinde diş telleriniz çıkarma işlemi başarı ile biter.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    BİR YORUM YAZIN

    Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?