+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diş Estetiği Nedir?

07 Mart 2020
799 kez görüntülendi
Diş Estetiği Nedir?

Diş tasarımı uygulamaları, dişlerin nizami durmasını ve standartlara uygun bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Eksik dişlerin tamamlanması, çene yapısındaki problemlerin giderilmesi, travma sonrası diş yapısının normale döndürülmesi, bozuk dişlerin ortodontik olarak düzenlenmesi, diş eti sağlığının korunması, diş beyazlatma işlemleri ve diş kaplama uygulamaları, diş estetiği kapsamında gerçekleştirilmektedir. Diş estetiği için gerekli planlamalar yapılmadan önce, hastaların talepleri dinlenmekte, yaşları, cinsiyetleri ve ağız yapısı dikkate alınmaktadır. Gerekli incelemelerin ardından, hastalar için en uygun diş estetiği yöntemleri gerçekleştirilecektir.

Diş Estetiği Uygulamasının Özellikleri ve Türleri

Diş tasarım uygulamaları, diş sağlığı ve dişlerin dışarından görüntüsü üzerine teknikler geliştirmiştir. Gülüş estetiği olarak da adlandırılan diş estetiği uygulamaları, dişlerdeki şekil bozukluğunu gideren ve ağız sağlığına yönelik tedavileri uygulamaları kapsamaktadır. Dişlerdeki çürüklerin giderilmesi, eksik dişlerin yerine yenisinin yapılması, diş teliyle diş şeklinin düzeltilmesi ya da tüm dişlerin özel maddelerle kaplanması, diş estetiği kapsamında gerçekleştirilmektedir. Lamina (yaprak) porselen uygulaması, tam seramik diş kaplaması, zikronyum kaplamalar ve porselen dolgular, diş estetiği kapsamında en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

dis estetigi nedir

dis estetigi faydalari

Diş Estetiği Uygulaması Kimlere Yapılır?

Diş estetiği yapılan kişiler, yaş ve cinsiyete göre değerlendirilmektedir. Trafik kazası ya da benzeri travma sonrasında diş kaybı yaşayan kişilere, yaş detayına bakılmaksızın diş estetiği uygulaması yapılmaktadır. Ortodontik bozukluklar sebebiyle gülüş estetiği bulunmayan kişilere, diş teli uygulaması yapılmakta ve dişlerin standarda uygun hale gelmesi sağlanmaktadır. Diş estetiği için kişilerin çene yapısının tam olarak oturması beklenmektedir. Bunun için belirli bir yaş sınırlaması olmadığından, çocuklara da diş estetiği uygulamalarının yapılması söz konusudur. Özellikle ağız ve diş sağlığını etkileyen durumlarda, diş estetiği geciktirilmemekte ve uygulamalara başlanmaktadır. Diş kaplama, porselen diş uygulaması, diş eti kesme ve diş beyazlatma gibi uygulamalar, 18 yaşını geçen kişiler tarafından yaptırılmaktadır. Bunun haricinde, diş teli uygulaması, porselen dolgu uygulaması ve implant uygulamaları için yaş sınırı aranmamakta, kişilerin çene gelişimi dikkate alınmaktadır.

Ayrıca porselen diş fiyatları bilgilerine bakabilirsiniz.

Tek Seansla Diş Estetiği Yapılır Mı, Detayları Nelerdir?

Tek seferde diş estetiği uygulaması için hastaların çene gelişimi ve ağız yapısı dikkate alınmaktadır. Tek seansta uygulanan diş estetiği operasyonlarının kapsamı, hastaların ihtiyaç ve beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. İmplant ve diş teli gibi cerrahi müdahale gerektiren işlemler, tek seansta tamamlanmamakta ve iyileşme süresine göre, birkaç ayda bir operasyon tekrarı yapılmaktadır. Ancak dolgu uygulamaları, yaprak porselen uygulamaları, tam seramik köprü uygulaması, zikronyum kaplama uygulaması ve diş beyazlatma uygulaması, tek seansta tamamlanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?