+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diş Estetiği Fiyatları

29 Ocak 2020
1 kez görüntülendi
Diş Estetiği Fiyatları

Laminate Veneer fiyatları konusunda belirleyici olan birçok husus bulunmaktadır. Bu nedenle hasta muayene edilmeden fiyat konusunda bilgi vermek yanıltıcı olacaktır. Diş estetiği fiyatları, diğer tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında hastalara yüksek gelebilmektedir. Ancak alınan sonuç göz önünde bulundurulduğunda makul fiyatlı bir tedavi olduğu görülmektedir. Diş estetiği fiyatları 2020 yılı için belirlenirken göz önünde bulundurulan hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Hastanın ağız içinin durumu fiyatlarda belirleyici olan ilk husustur. Dişlerin durumu ve ağız yapısı gibi önemli noktalar incelenerek bir tedavi planı oluşturulmakta ve fiyat belirlenmektedir.
 • Doktorun alanındaki uzmanlığı ve tecrübesi fiyatlara yansımaktadır.
 • Tedavide kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatları değiştirecek hususlardan bir diğeridir. Malzemenin kalitesi arttıkça bu durum fiyatlara da yansıyacaktır. Bununla birlikte elbette kaliteli bir malzemeden alınacak verim de çok daha yüksek olacaktır.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği, yaprak porselen olarak da bilinen bir estetik diş tedavisi yöntemidir. Diş estetiği tedavisinde temel amaç kişinin ön dişlerinin estetik bir görünüme kavuşturulmasıdır. Bu nedenle uygulanacak tedavi yöntemleri hastanın diş problemleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Diş estetiğinde ön dişlerde bulunan çarpıklık ve lekelenme problemleri giderilmektedir. Tedavi sürecinde kullanılan plakaların hastanın doğal diş yapısı ile aynı olması, kişinin estetik açıdan tam olarak beklentisini karşılayacak bir sonuç elde etmesini sağlamaktadır.

dis estetigi nedir

dis estetigi fiyati

Diş Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Diş estetiği tedavisi çeşitleri, tedavi sırasında kullanılan malzemeye göre belirlenmektedir. Malzeme farklılığı diş estetiği fiyatları 2020 belirlemesinde de değişikliğe sebep olacaktır. Uygulanabilecek diş estetiği çeşitleri porselen ve kompozit olmak üzere iki farklı çeşittir. Diş estetiği çeşitlerinin temel özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kompozit Laminate Veneer: Tek seansta uygulanma imkanı olması sebebiyle son derece kolay bir tedavi yöntemi olduğu söylenebilmektedir. Porselen seçenekten çok daha uygun fiyatlı olması ve dişlerde çok az kesim yapılması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Porselen Laminate Veneer: Özel laboratuvarlarda hazırlandığı için fiyat açısından biraz daha pahalı bir seçenektir. Ancak daha sonra renklenme gibi sıkıntılar yaşatmaması sebebiyle tavsiye edilmektedir. Tedavi süresi 5 – 7 gün arasında değişiklik göstermektedir. Dişlerde maksimum 0.7 milimetrelik bir kesim yapılmaktadır.

Ayrıca diş teli fiyatları ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Estetiği Avantajları Nelerdir?

Diş estetiği tedavisinin avantajları şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Son derece kısa bir tedavi süresi bulunmaktadır. Ortalama 1 hafta içerisinde tedavi tamamlanmaktadır.
 • Farklı tedavi yöntemleri arasından tercih yapabilme imkanınız bulunmaktadır.
 • Uzun yıllar kullanılabilecek bir tedavi yöntemidir.
 • Hastanın istediği estetik görünüme ulaşabilmesi sağlanmaktadır.
 • Diş estetiği fiyatları 2020 belirlemesi, tedaviden alınan verim ile kıyaslandığında son derece makuldür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?