+90 532 xxx xx xx
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

31 Ocak 2020
717 kez görüntülendi
Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma tedavisi yapımı için kullanılan farklı teknikler bulunmaktadır. Uygulanan tekniklerin tamamında ulaşılmak istenen sonuç kişilerin dişlerinin daha beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Tedavi yöntemi, dişlerin mine yapısında bulunan maddelerin giderilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Diş beyazlatma nasıl yapılır sorusuna cevap olarak verilebilecek uygulama yöntemleri ise şu şekildedir:

 • Lazer ile diş beyazlatma uygulaması
 • Ev tipi diş beyazlatma uygulaması
 • Cansız dişler için diş ağartma uygulaması

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma teknikleri olarak sayılabilecek yöntemlerden hangisinin kişiye uygulanacağının belirlenebilmesi için hastanın öncelikle muayene olması gerekmektedir. Muayene sonrasında hasta ve doktor ortak bir teknik belirlemesi yapmaktadır. Diş beyazlatma nasıl yapılır araştırması yapan kişilerin muayene sonrasında tedavi sürecinde karşılaşabileceği yöntemler ve uygulama şekilleri ise şu şekilde belirlenmektedir:

 • Lazer ile diş beyazlatma yöntemi: Bu yöntemde özel bir jel kullanılmaktadır. Tedavi sırasında kullanılan lazer ise hidrojen peroksite çarparak jelin ayrışma sürecini hızlandırmaktadır. Uygulama diş doktoru tarafından gerçekleştirilecektir.
 • Ev tipi diş beyazlatma yöntemi: Diş doktoru hasta için özel bir set hazırlamaktadır. Hasta verilen talimatlar ışığında bu seti kullanarak uygulamayı evde kendisi gerçekleştirmektedir.
 • Cansız dişler için diş ağartma uygulaması: Cansız dişler için uygulanan bu yöntemde de tedavi doktor tarafından uygulanmaktadır. Diğer tekniklerde de kullanılan jel, cansız dişin pulpa bölgesine yerleştirilerek bekletilmektedir. Bu sayede diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilmektedir.
dis beyazlatma nedir

dis beyazlatma ucreti

Diş Beyazlatma Tedavisi Yaş Sınırı  

Diş beyazlatma yapılabilecek kişiler konusunda yaş sınırlaması 16 olarak belirlenmiştir. 16 yaşın altındaki kişilerde sinir dokuları daha geniş bir yapıdadır. Bu nedenle uygulama sonrasında hassasiyetler artabilmektedir. Kişilerin bu tarz problemler yaşaması için yaş sınırı belirlemesi yoluna gidilmiştir.

Ayrıca diş estetiği fiyatlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Tedavisi Uygulanamayacak Kişiler

Diş beyazlatma tedavi yapılamayacak kişiler, yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi ilk olarak 16 yaşın altındaki kişilerdir. Bunun yanında bazı özel durumlarda da kişiye diş beyazlatma tedavisi yapılması mümkün olmayabilmektedir. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Hastanın gebe olması halinde diş beyazlatma tedavisi uygulanamamaktadır.
 • Kişinin bebek emzirme döneminde olması durumunda, diş beyazlatma tedavisi uygulanabilmesi için bu sürecin geçmesi gerekmektedir.
 • Kişinin diş beyazlatma tedavisi yaptırabilmesi için ağız hijyenin yeterli seviyede olması gerekmektedir. Bu nedenle diş beyazlatma nasıl yapılır araştırması yapan kişilerin öncelikle muayene olması ve diş problemlerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Dişlerinde veya diş etlerinde diş beyazlatma yapılamayacak kadar büyük problemler olan kişilerde, öncelikle bu problemlerin çözülmesi yoluna gidilmektedir. Daha sonra işlemin uygulanabilmesi mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?